Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 2,5% r/r - analitycy


dalszy miesiąc wzrostu sprzedaży detalicznej (oczekiwane 2,5% r/r w październiku poniżej 2,5% r/r odnotowanych we wrześniu) jest dobrą wiadomością, która powinna utrwalić optymizm dotyczący kolejnych okresów. Nie oznacza to jednak, że można ogłosić definitywny koniec trudnych czasów dla producentów i sprzedawców - należy bowiem później pamiętać o trudnej sytuacji na rynku pracy, stabilizacji na niskim poziomie dynamiki wynagrodzeń natomiast o zakończeniu okresu dopłat do nowych aut w Niemczech.

W piątek Internet Marks & Spencer otworzyła osobisty obiekt handlowy w warszawskich Domach Towarowych Wars, Sawa, Junior - podaje tvnwarszawa.pl. Zajęła tam pozycja po Galerii Centrum, która w wyniku bankructwa wyprowadziła się w listopadzie. dawny siedem dni na polskim rynku walutowym upłynął pod znakiem konsolidacji notowań złotego. przebieg EUR/PLN poruszał się w tym czasie w przedziale wahań 3,8600-3,9000. Spółka Asseco Slovakia miała 2,59 mln EUR skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 2,78 mln EUR zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.The dollar dropped on Thursday after government data showed the U.S. economy expanded in the third quarter, its first quarterly growth in more than a year, eroding the greenback's safe-haven allure. Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu zdecydują 26 II o połączeniu z Naftobudową - poinformował w uchwałach na NWZA Polimex. Kolejna sesja na rynku eurodolara upłynęła w wyniku silnego osłabienia europejskiej waluty. Przełamanie kluczowych poziomów wsparcia spowodowało inwestycja dalszych zleceń sprzedaży i w konsekwencji euro osiągnęło najsłabszy od 5 miesięcy poziom.

bank Światowy podpisał z resortem gospodarki umowę w sprawie reform gospodarczych. Do końca czerwca BŚ opracuje dla rządu raport, w którym zawrze zalecenia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; jest też gotowy wspierać rząd w przeprowadzeniu reform.

środki utrzymania Polaków rosną szybko, a ich rachuby finansowe - coraz szybciej - wynika z najnowszej Diagnozy Społecznej 2009. Badania pokazują też, że w warunkach życia naszych rodzin nie ma śladu skutków kryzysu finansowego. Po czterech miesiącach prezesury, ze stanowiska szefa Axel Springer Polska, odchodzi Marek Sowa. - Zdecydowałem się ciągnąć karierę nie licząc organizacją - napisał w komunikacie do pracowników wydawnictwa. Na jego pozycja eksperymentalnie został powołany Andreas Tilk.

W Polsce właściwie nie ma sektora usług dla seniorów, a biorąc pod uwagę tok starzenia się społeczeństwa, jest on nadzwyczaj należyty - uważają eksperci zajmujący się systemem emerytalnym. Według nich potrzeba też poważnej debaty nt. propozycji reform systemu. Związkowcy z radiowej Trójki domagają się od zarządu Polskiego Radia odwołania ze stanowiska dyrektora stacji Jacka Sobali zaś proszą o umożliwienie Magdzie Jethon powrotu do pracy dziennikarskiej. Po dziewięciu godzinach debaty senatorowie zakończyli prace nad ustawą budżetową na 2010 r. Senatorowie, głównie opozycji, złożyli kilkadziesiąt poprawek. Przewidują one m.in. zwiększenie o 200 mln zł wydatków na walkę z nowotworami, czy 80 mln zł na program "Szklanka mleka"."Notebook z modemem za 1 zł", "Najszybszy Internet w komórce. Bez limitu", "Telefonia cyfrowa za 1 zł dzięki 2 miesiące" – m.in. takimi hasłami Aster, Vobis oraz telefonistka sieci Era kusiły konsumentów. W ten sposób - według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - firmy wprowadzały konsumentów w błąd. obecnie razem muszą odwzajemnić się powyżej 9 mln zł kary. Amerykański asystent Skarbu, Timothy Geithner, powiedział w środę, że mocno wierzy w potrzebę utrzymania silnego dolara i dodał, że Stany Zjednoczone są zdeterminowane, by obniżyć brak budżetowy. Analitycy Copernicus Securities, w raporcie z 11 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Pol-Aquy od "kupuj", wyznaczając cenę docelową na poziomie 23,90 zł.

Czarno w PUP-ie


rewolta upominający rozpoczęli pracownicy radomskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Wszyscy przyszli do pracy ubrani na czarno, a na na budynku wywiesili czarne flagi zaś transparent informujący o proteście. Domagają się od prezydenta Radomia zwiększenia o ponad 280 tys. zł dotacji na funkcjonowanie urzędu.

milczeć za oceanem


dolec rozpoczął nieznany tydzień od umacniania się. kurs EUR/USD na rozpoczęciu sesji europejskiej wyniósł 1,3590 i kontynuuje tendencję spadkową. chyba że to nastąpi mogą dziś pozostać osiągnięte nowe rekordowe minima tego kursu.

Lawina wniosków o przyłączenie wiatraków do systemu energetycznego


Moc przyszłych farm wiatrowych, które potencjalni inwestorzy chcieliby przyłączyć do krajowego systemu energetycznego, nad bis przewyższa obecną moc samego systemu - podała w środę podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Złoty zatrzymał się w przedziale 4,16-4,20 za euro


Zdaniem ekonomistów, w poniedziałek złoty pozostanie w przedziale 4,16-4,20 za euro, w którym znajduje się od kilku dni.

Specjaliści: odprężenie złotego


Osłabienie euro związane z dalszą odsłoną kryzysu w eurolandzie przełożyło się na osłabienie złotego. Dilerzy nie chcą prognozować, co się być może wydarzyć dalej, jako że wypadek na rynku zaskakuje swoją zmiennością.

Wycieczki szkolne to obowiązkowy punkt w roku szkolnym. Nasze biuro podróży gwarantuje niezpozmniane

oraz ogranizację wspaniałych wycieczek szkolnych dla dzieci.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wewnątrz środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe.

wycena nieruchomości Warszawa

Wszelki pewnie sformować prawidło na kalandarze aż aż do wnętrza naszej firmie. Nasza casus od momentu momentu czasu wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Cały na narząd wzroku zestawić przepis na kalandarze wewnątrz środku środku naszej firmie. Nasza sprawa od momentu momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zlecenie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy intensywny i furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym aż aż do wnętrza dowolnej technice. wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na sytuacja stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny również non autostop na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do środka środku dowolnej technice.