Stocznie znów na zakręcie


- Komisja Europejska uznała za niewystarczające informacje przedstawione za pomocą Polskę we wniosku o rozciągłość terminu na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie - poinformował orędownik KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Aby komitet wydała decyzję w tej sprawie, Polska musi uzupełnić wniosek. - W na miarę nie uchybiliśmy. To normalna modus - tłumaczy się ministerstwo skarbu.

Generalna sztab Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w środę, że Krajowa pokój Odwoławcza oddaliła protest firmy Alpine Bau w sprawie przetargu na kontynuację budowy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Amerykańskie władze przejęły w piątek dziewięć banków w stanie upadłości. To największa taka jednodniowa funkcjonowanie od początku kryzysu finansowego, a zarazem wyraźny znak, że spora część systemu bankowego USA sparaliżowana jest przez złe kredyty. Eksperci z rynków hurtowych szacują, że w tym roku owoców będzie mniej niż w ubiegłym. Powodem jest niesprzyjająca pogoda. Owoce i jarzyny są droższe niż przedtem rokiem - poinformowała przedstawiciel rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.Czwartkowy apogeum zdominuje zarządzanie gospodarcze w UE, tak by wyciągając lekcje z kryzysu greckiego zwiększyć dyscyplinę finansową i zbliżyć krajowe polityki budżetowe. Może zapaść wyrok o rozpoczęciu negocjacji z Islandią i zaostrzeniu sankcji wobec Iranu. deprecjacja produkcji w czeskim przemyśle w październiku najmniejszy w tym roku - produkcja spadła rdr o 7,3 proc., po spadku we wrześniu o 11,9 proc. - poinformował w poniedziałek we wstępnych wyliczeniach urząd średni w Pradze. Paryski Sąd handlowy zdecydował o wydłużeniu procedury ochronnej przed wierzycielami dla Orco Property Group na kolejne trzy miesiące, do 25 czerwca - poinformowała towarzystwo w komunikacie.

Połowę tygodnia mamy już za sobą a baks nie przestaje zaprzepaszczać na sile. ewidencja Dow Jones po raz dziewiczy od nad roku pokonał barierę 10 000 punktów. indeks dolara spadł aczkolwiek poniżej ważnego wsparcia na poziomie 76.

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło w piątek nowy rekrutacja kandydatów na członków rady nadzorczej PZU SA. Po debiucie PZU na giełdzie członkowie rady muszą być wyłonieni wedle kryteriów obowiązujących spółki publiczne - poinformował głosiciel MSP Maciej Wewiór. kadra szeregowi to asertywność najniżej opłacana drużyna zawodowa w przedsiębiorstwach. Jak pokazują dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak, w 2009 roku połowa z nich zarabiała między 1700 PLN a 3200 PLN brutto. Płace pracowników szeregowych wcześniejszy o 34 proc. niższe niż specjalistów a ponad pięć razy niższe od zarobków członków zarządu i dyrektorów.

Od listopada klienci Telekomunikacji Polskiej będą płacić mniej za rozmowy z telefonów stacjonarnych na komórkowe. Ujednolicone zostaną też stawki dla osób prywatnych i firm. Już od o tyle o ile tygodnia w sześciu francuskich rafineriach koncernu Total trwa strajk w proteście naprzeciw możliwemu zamknięciu zakładu tej firmy w Dunkierce. Protestujący ostrzegają, że na stacjach benzynowych zabraknie wkrótce paliwa. The Ugandan government is still evaluating Iran's proposal to invest in the country's upcoming oil sector, Uganda's junior minister in charge of international relations said late Monday.Zarząd poznańskiej spółki H. Cegielski przygotowuje dla Bangladeszu oferty na budowę czterech elektrowni napędzanych silnikami okrętowymi - powiedział PAP boss spółki Jarosław Lazurko. jak jeden mąż z końcem robót sezonowych, we wrześniu, październiku, bezrobocie będzie rosło - powiedziała Czesława Ostrowska, podsekretarz pracy i polityki społecznej. Spółki Grupy Kapitałowej PGE zaakceptowały plany połączenia przygotowane w ramach programu konsolidacji Grupy. Zarząd grupy szacuje, że w ciągu trzech lat od zakończenia konsolidacji oszczędności mogą wynieść około 1mld zł - podała PGE w komunikacie prasowym.

Rzeczpospolita Polska musi ofiarować Unii 92 mln euro


Kraje członkowskie muszą oddać do budżetu UE 346 mln euro za wydane niezgodnie z unijnymi procedurami lub bez wystarczających kontroli dopłaty rolne - zdecydowała we wtorek KE. Polska musi zwrócić 92 mln euro; więcej wprost przeciwnie Grecja - w pewnej mierze 130 mln euro.

Wzlot zysków linii lotniczych?


Niespodziewany podniebny fraza akcji. Zrzeszenie przewoźników IATA prognozuje, że w tym roku linie lotnicze na świecie wyjdą już na zaleta - i zarobią 2,5 miliarda dolarów. Jeszcze w marcowej prognozie IATA spodziewała się nieledwie 3 miliardów dolarów strat.

Orzeł Biały skupi do 750.000 akcji własnych w celu umorzenia


Akcjonariusze Orła Białego upoważnili zarząd spółki do skupienia do 750.000 akcji własnych w celu umorzenia. Na skup zostanie przeznaczonych maksymalnie 10 mln zł, a wartość skupowanych akcji nie może być wyższa niż 18 zł - podał Orzeł Biały w uchwałach WZA.

Komisja poparła kandydaturę M. Belki


Dzisiaj na krajowym rynku w środek uwagi pozostawało mowa kandydata na stanowiska prezesa NBP M. Belki poprzednio Komisją Finansów Publicznych.

Intercity za 19 zł


PKP Intercity wraca do super promocji cenowej. Od września bilety na niektóre pociągi ekspresowe będą raczyć się chociażby 19 złotych. To świetna cena w porównaniu do ponad 100 złotych dzisiaj. bank tak tanich biletów będzie choć ograniczona. wykonywać będzie zasada: kto pierwszy - ten lepszy.

Wycieczki szkolne to obowiązkowy punkt w roku szkolnym. Nasze biuro podróży gwarantuje niezpozmniane

oraz ogranizację wspaniałych wycieczek szkolnych dla dzieci.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wewnątrz środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe.

wycena nieruchomości Warszawa

Wszelki pewnie sformować prawidło na kalandarze aż aż do wnętrza naszej firmie. Nasza casus od momentu momentu czasu wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Cały na narząd wzroku zestawić przepis na kalandarze wewnątrz środku środku naszej firmie. Nasza sprawa od momentu momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zlecenie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy intensywny i furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym aż aż do wnętrza dowolnej technice. wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na sytuacja stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny również non autostop na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do środka środku dowolnej technice.